WebHosting cez MS Solutions,s.r.o.

Čo to je?

WebHosting je priestor, objem predplatených dát, ktoré môžete na webovú stránku nahrať a koľko e-mailov môžete prijať a odoslať.

Každý webový projekt je uložený na špeciálnych počítačoch (serveroch). Tie zabezpečujú, aby bol takýto projekt na internete stále dostupný aj so všetkými jeho funkciami.

Prečo to potrebujem?

Bez zabezpečeného webhostingu nemôže na internete fungovať žiadna stránka.

HW a dostupnosť

Používame iba značkové servery HP v ultimátnych konfiguráciách, ktoré sú umiestnené v serverovni v Bratislave. Každý zo serverov má redundantný zdroj a všetky HDD sú zrkadlené. V prípade úplného zlyhania servera máme vypracovaný krízový plán a HDD z pokazeného servera sa presunú do záložného.

Dostupnosť našich serverov sleduje niekoľko watchdogov a je dlhodobo nad úrovňou 99,9%. Partnerom iservera vieme v prípade záujmu pravidelný report watchdogu zasielať na email.

Pokiaľ zákazníkova aplikácia neúmerne vyťažuje server, budete kontaktovaný ako jeho správca, aby ste aplikáciu optimalizovali (vytvorenie DB indexov, optimalizácia PHP kódu...).

V MS Solutions, s.r.o. máme technológiu, ktorá rovnomerne prideľuje procesorový čas zákazníkom a tak by sa nemalo stať, že jedna zle navrhnutá aplikácia znefunkční celý systém - tak, ako sa to stáva pri bežných SK webhostingoch.

Toto všetko zabezpečuje nepretržitú prevádzku Vašej webovej aplikácie.

Umožňujeme vstupovať Vám cez admin rozhranie a tým máte svoj webhosting pod kontrolou.

Technickejšie údaje

PHP, MySQL a e-mail

Poznáte to - máte nový projekt naprogramovaný v poslednej verzii PHP a webhosting používa staršiu verziu, ktorá nepodporuje vami používané funkcie. Alebo naopak, kopírujete svoj starý projekt na webhosting a ten má najnovšiu verziu PHP, kde už niektoré funkcie neexistujú. V oboch prípadoch máte dve možnosti, buď kód upravíte, alebo nájdete webhosting s danou verziou.

Riešenie od MS Solutions,s.r.o. spočíva v tom, že pri vytváraní účtu si vyberiete na ktorej verzii PHP a MySQL sa má účet vytvoriť. Ak raz vytvoríte účet na určitej verzii PHP, táto verzia sa nebude upgradovať na novšiu a tak bude vaša aplikácia stále funkčná (výnimku tvorí, ak je upgrade na novšiu verziu kompatibilný so staršou).

Na jednom účte môžete mať ľubovoľný počet domén, e-mailov, databázových užívateľov a databáz - čiže sa jedná o multihosting.

Momentálne sú na výber nasledujúce možnosti:

• PHP 5.5 s MySQL 5.5

Nastavenia PHP

MS Solutions, s.r.o. ponúka široké možnosti konfigurácie PHP pomocou súborov .htaccess. Detailný návod je k dispozícii na adrese http://php.net/manual/en/configuration.changes.php

PHP štandardne podporuje:

• GD2
  • mod rewrite
  • chybové hlášky (500,404,403,401)
  • HTTP a error logy
  • XML
  • Gettext
  • GD (podpora jpeg, gif, png, freetype2) - práca s obrázkami
  • zip, zlib
  • IMAP
  • FTP
  • MySQL, PDO
  • mcrypt, mhash - pre prevádzku platobných systémov napr. TatraPay, CardPay
  • iconv
  • mbstring, mbregex

Jedná sa o cloud službu, a preto MS Solutions, s.r.o. server nedovoľuje v rámci zaručenia stability root prístup k serverom.

Podporované vlastnosti e-mailu:

• POP3, POP3s
  • IMAP, IMAPs
  • SMTP, SMTPs
  • RoundCube Webmail
  • Doménový kôš
  • Antispam
  • Preposielanie emailu

Ako jeden z mála poskytovateľov v SR poskytujeme automatickú konfiguráciu väčšiny e-mailových klientov. Užívateľ zadá do e-mailového klienta svoj email a heslo, zvyšok nastavení(smtp server atď.) si e-mailový klient automaticky stiahne sám z našich serverov. Konfigurácia e-mailu je tak bezproblémová pre každého a podstatne to zníži požiadavky na vašu zákaznícku podporu.

Web stránky: MS Solutions, s.r.o.. CMS od: MS Solutions s.r.o.